Zmiana adresu w Welfare

Jako że niedługo do Irlandii przyjeżdża na stałe moja żona, postanowiłem poinformować Welfare o moim aktualnym adresie (dzięki temu żona idąc do nich z moim rachunkiem wystawionym na ten adres i aktem zawarcia małżeństwa / moim oświadczeniem będzie miała “proof of residence”). Ponieważ ja sam miałem problem ze znalezieniem informacji co trzeba zrobić, żeby tę informację zaktualizować (jedni mówili o dzwonieniu, drudzy o wysyłaniu informacji pocztą), poniżej zamieszczam sprawdzony przepis:

 1. Upewniamy się, że znamy / pamiętamy / mamy przed oczami swój numer PPS
 2. Dzwonimy pod numer: 1890 927 999 i przedostajemy się przez automat (nie pamiętam dokładnych numerków, ale pierwszy w kolejności był ten, który odpowiada za Citizen Identity, a potem jest do wyboru już coś związanego z PPSN)
 3. Pani / Pan wypytuje nas o numer PPS i dane osobowe
 4. Podajemy nowy adres (jeśli nie czujecie się dobrze z literowaniem po angielsku z głowy, to radzę przygotować sobie kartkę z zapisanym adresem :-) )
 5. Profit!

Po zmianie adresu NIE dostajemy pocztą nowego listu z numerem PPS.

3 komentarze do “Zmiana adresu w Welfare

 1. Mam pytanie a jeśli zmienimy adres to czy istnieje jakaś szansa zdobycia potwierdzenia nowego adresu. Piszesz ze nie wyłają go pocztą a morze można odebrać osobiście ten list

  • Niestety nie umiem odpowiedzieć na to pytanie, ale wiem, że Welfare – z tego co mi wtedy powiedzieli – NIE wystawia i nie wysyła żadnego dokumentu z tym związanego. Nie wiem, czy można coś takiego od nich dostać, ale moim zdaniem gdyby była taka możliwość, to cała idea „proof of address” nie miałaby najmniejszego sensu, bo mógłbym do nich zadzwonić, podać im DOWOLNY adres jaki tylko mi się podoba, następnie pojechać do nich i poprosić o to, żeby mi wypisali i DALI DO RĘKI dokument, że faktycznie pod tym adresem mieszkam… Trochę bez sensu? ;-)

 2. \mozna poprosic owyslanie np druku 21 ,co zazwyczaj
  uczynia a wdokumencie bedzie mila pani potwiedzenie adres;
  tak to dziala. W Banku rowniez podalam noy adres,azmoilam sataement no x poof of address istnieje;

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *