Po co piszę?

Piszę, bo lubię.

A tak poważnie – piszę, bo przed wyjazdem miałem (i ciągle mam!) dużo pytań i wątpliwości dotyczących życia i pracy w Irlandii. Na wiele z nich znalazłem odpowiedź – przede wszystkim właśnie na blogach – ale ciągle mam pytania, na które dopiero odpowiem sobie sam, za miesiąc, dwa, albo później. Uznałem, że moje doświadczenia mogą się komuś przydać, tak jak mi przydały się doświadczenia innych osób.

Osobną kwestią jest to, że większość blogów, które czytałem, była pisana dawno temu. To znaczy nawet jeśli dalej są aktualizowane, to ich autorzy przeprowadzali się do Irlandii dawno temu – cztery, pięć lat, czasami nawet jeszcze przed “kryzysem” z 2008. Nie raz miałem wątpliwości, czy mogę zaufać informacjom sprzed 4, albo 8 lat. Nie sądzę, żeby Irlandia wywróciła się od tamtej pory do góry nogami, ale na pewno są różnice – dlatego nawet jeśli w jakimś stopniu powtórzę to, co pisali inni, to będzie to opatrzone datą 2014, a nie 2006.

Ostatni powód jest “egoistyczny” – chcę mieć pamiątkę. Nie wiem, czy jadę do Irlandii na pół roku, dwa lata, dekadę, czy na całe życie – czas pokaże, a ja nie wykluczam żadnej opcji. Jak by się to nie skończyło – myślę, że miło będzie wrócić do tego bloga za jakiś czas i poczytać go za rok, dwa albo za pięć lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *