O blogu

Chcesz wiedzieć kim jestem, dlaczego pojechałem do Irlandii i po co powstał blog „Życie Na Zielono”? Po to powstała ta strona – spieszę z wyjaśnieniami!

Kim jestem?

Ponieważ w obecnych czasach większość ludzi utożsamia stan posiadania z tym, kim się jest, ja też przedstawię się krótko od tej strony:

Mam mniej niż 30 lat, mam żonę, mam dobrą pracę, mam wykształcenie informatyczne, mam hobby, mam poczucie humoru, mam dystans.

Nie mam dzieci, nie mam mieszkania, nie mam kredytu, nie mam zwierząt, nie mam szczęścia w grach losowych, nie mam telewizora, nie mam czasu.

Po co piszę?

Piszę, bo lubię.

A tak poważnie – stworzyłem bloga „Życie Na Zielono”, bo przed wyjazdem miałem (i ciągle mam!) dużo pytań i wątpliwości dotyczących życia i pracy w Irlandii. Na wiele z nich znalazłem odpowiedź – przede wszystkim właśnie na blogach – ale wiele z nich mogło być już nieaktualnych, a poza tym ciągle mam pytania, na które dopiero odpowiem sobie sam, po przyjeździe. Uznałem, że moje doświadczenia mogą się komuś przydać, tak jak mi przydały się doświadczenia innych osób.

A poza tym chcę mieć pamiątkę. Nie wiem, czy jadę do Irlandii na pół roku, dwa lata, dekadę, czy na całe życie – czas pokaże, a ja nie wykluczam żadnej opcji. Jak by się to nie skończyło – myślę, że miło będzie wrócić do tego bloga za jakiś czas i poczytać go za jakiś czas.

Dlaczego jadę?

Temu tematowi poświęciłem obszerny wpis.

Co dalej z „Życie Na Zielono”?

Blog wystartował na Tumblerze we wrześniu 2013 i spotkał się z bardzo życzliwym odbiorem. Mimo stosunkowo wąskiej tematyki po kilku miesiącach odwiedzało go regularnie kilkaset osób miesięcznie i obserwowało go kilkudziesięciu użytkowników Tumblera.

Od końca 2014 w pisaniu wspomaga mnie żona, co powinno uczynić ten blog jeszcze bardziej wartościowym dla czytelniczek.

Od stycznia 2015 „Życie Na Zielono” ma swoją własną domenę – zycienazielono.com – i w tym miejscu będzie się dalej rozwijać.

 

1 komentarz do “O blogu

Komentowanie zostało wyłączone.