Koszty Utrzymania Samochodu w Irlandii

Zainteresowały mnie ostatnio koszty utrzymania samochodu w Irlandii i znalazłem taką oto stronę (po angielsku). Polecam zestawienie, wydaje się być rzeczowe. Warto jedynie zwrócić uwagę na koszt parkingu, który został oszacowany na niemal 4000 EUR rocznie, więc autorzy pewnie założyli parkowanie auta w centrum 5 razy w tygodniu na płatnym parkingu – sugeruję wziąć jednak pod uwagę jak takie założenie ma się do naszego sposobu używania auta.

Tak czy inaczej koszt “stojącego” auta (Band C) w okolicach 150 EUR miesięcznie (nie licząc utraty wartości pojazdu z wiekiem) nie wygląda optymistycznie.

4 komentarze do “Koszty Utrzymania Samochodu w Irlandii

  • Właśnie takiego wpisu szukałem, kiedy interesowałem się kosztami utrzymania auta :-)

   Odnośnie „sporo więcej” – z tego co widzę Ty uwzględniłeś w kosztach paliwo (pi razy oko 200 EUR), natomiast ja oszacowałem tylko i wyłącznie koszt utrzymania auta „stojącego”. Biorąc to pod uwagę, „moja” kwota będzie wyższa (niecałe 150 EUR vs. nieco ponad 100 EUR), ale różnica nie jest aż taka duża jak na dwie kompletnie różne metody szacowania i niemal 4 lata różnicy.

   Chętnie przeczytam zaktualizowaną analizę :-)

 1. Ogolne koszty utrzymania konkretnego samochodu mozna sprawdzic na stronie http://myvehicle.ie – wystarczy podac numer rejestracyjny.
  Oprocz tego jesli ktos planuje zakup auta, w serwisie odplatnie mozna uzyskac wszelkie informacje na temat pojazdu. W tym historia samochodu, czy jest powypadkowy, czy nie mial kreconego licznika, informacje finansowe (czy sprzedajacy jest w ogole wlascicielem, czy jest nim bank – takich informacji moze nie byc w papierach ktore dostarczy sprzedajacy), liczba wlascicieli, czy nie byl taksowka, czy nie kradziony, wycena samochodu itd.
  Jesli ktos bedzie zainteresowany, zeby miec 10% znizki prosze uzyc kodu: 151MYCHECK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *